Sa - 05:26
Neu laden Spenden facebook twitter mail
Neu laden Spenden facebook twitter mail
ShqipAlbania
 • Helmimi i nxënësve, Basha: Keqardhje e revoltë për pasigurinë në shkolla
 • Dezertimi i 4 komandove, reagojnë Mediu dhe Vasili
 • Gjermania kthen 14 mijë shqiptarë, Schutz: Aplikoni sipas ligjit
 • Basha: Integrimi në rrezik, qeveria e paralizuar nga krimi
 • PD: Qeveria përjashton opozitën nga Këshilli i Stabilizim Asociimit
 • Buxheti 2018, Vasili: Pastrim i parave të klientëve të qeverisë
 • Kuvendi miraton projekt-buxhetin 2018 pas një seance maratonë
 • “Tahiri”, Basha: Rama, pse nuk flet? Kryeministri: S’je prokurori!
 • Viktimat nga përmbytjet në Greqi, Meta ngushëllon Pavlopoulos
 • Ngjela: Basha dhe Berisha janë blerë nga grekët. Flitet për…
MapoAlbania
 • Futbollisti: Unë homoseksual? Pyet mamin tënd!
 • Homazhe për vdekjen e Toto Rinës poshtë zyrës së Ramës
 • Aksidenti me 8 të plagosur, dëshmia tronditëse: Shoferi mbante në timon dhe të birin
 • Largimi i Saimir Tahirit, Prokuroria: Ja përse nuk ja bllokuam pasaportën
 • Dokumente tronditëse në Arkivin e Shtetit? Gazetari Ilir Ikonomi: Do ketë zbulime…
 • Seks, porno dhe orgji. Çfarë nuk keni parë në Big Brother. Do ju pushojë zemra
 • Pamjet qesharake, këta persona e çojnë “çmendurinë” në një tjetër nivel
 • I burgosuri në Fier dhunohet nga gardianët, reagon Komiteti Shqiptar i Helsinkit
 • Zbulohen prova të reja, ja për çfarë do të përdoreshin lekët e gjetura në makinën e biznesmenit
 • Udhëtimi jashtë vendit, Tahiri me biletë vajtje-ardhje. Ja pse iku
GazetatemaAlbania
 • Instituti i Monumenteve të Kulturës sqaron Kishën Ortodokse për inspektimin e punimeve restauruese në kishën e Labovës
 • E vërteta e Gazidedes në Turqi.
 • Berluskoni: Ancelotti është i duhuri për Italinë
 • Post Kreta si verifikim i antidialogut që imponon pseudoegoizmi nacionalist.
 • Nismë e paprecedentë e botuesve: Bashkë kundër piraterisë së lajmeve
 • Ministria e Mbrojtjes denoncon 4 komando, dezertuan pas një misioni në Angli
 • Masakra e nëntorit 1944 në Tiranë u urdhërua nga Enver Hoxha dhe një jugosllav: I merrnin nga shtëpitë për sqarim, dhe…
 • Çështja Tahiri, enigma e Visho Ajazit dhe buxheti i ri
 • Flamurtari-Skënderbeu/ Daja: Jam i kënaqur nga pjesa e dytë; Duro: Nuk besoj se do marrim penallti deri në fund të sezonit
 • VIDEO/ Niku i PD-së zihet edhe me Pëllumb Xhufin, historiani: Unë të kërkoj ndjesë ty? Mos e dhëntë zoti!
Koha JoneAlbania
 • Gara për “Foto e Ditës”
 • Edi Rama: Tahiri nuk mund të dalë jashtë shtetit
 • Berisha: Tahirin e çoi në arrati Rama
 • Presidenti Meta: Arti është politika më e mirë, e cila bashkon kombet
 • Top Channel jep lajmin për Tahirin. Po ikën nga Shqipëria?
 • Braçe: Fajin për helmimin e nxënësve e ka bashkia. Mos akuzoni Ramën
 • Presidenti Meta viziton Panairin e Librit: Më shumë lehtësira për botuesit
 • Vasili: Biznesmenët e ndershëm nuk i përcakton Kryeministri, por ligji
 • Kokëdhima: Ushtarakët shkelën betimin, por tradhëtari është Rama
 • Helmimi i nxënësve, ministrja Nikolla, Bashës: Ju qofshi!
Albania NewsAlbaniaItaly
  • Esce l’edizione facsimile degli “Statuti di Scutari”, primo testo legislativo albanese
  • Cinematografia albanese sotto dittatura e personaggi del tempo di guerra: Il burbero Sali Protopapa
  • Ritratto del fotografo albanese – Elton Gllava
  • Udine, 25 novembre: “Albania: immagine di un paese che cambia”
  • Termina l’amichevole Turchia-Albania: 2-3. Fieri della Nazionale Albanese
  • Presentazione dei romanzi dell’autrice Ismete Selmanaj Leba a Parma
  • Lo scrittore albanese Darien Levani vince il premio “Gialli & Noir 2017”
  • TI PRESENTO LA MIA TERRA
  • 17 Novembre 1944: Qual è la verità storica sulla liberazione di Tirana?
  • “Albanesi e Italiani alla ricerca delle terre promesse”, conferenza a Parma
24 OreAlbania
 • Bullgari, kryetari i parlamentit Dimitar Gllavçev jep dorëheqjen
 • Duma ruse u kundërvihet medieve të huaja
 • Zyrtari i NATO-s: Demarkacioni të zgjidhet ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi
 • Tatimet: Tatimpaguesit e mëdhenj të deklarojnë pagat reale të punonjësve
 • FED invest: Institucioni financiar në shërbim të fermerëve
 • Dezertojnë komandot e FA, çështja ne Prokurori, ligji parashikon 1 vit burg
 • Dezertimi i 4 komandove, reagojnë ish ministri i Mbrojtjes Mediu
 • Babai i komandos Shkulaku: Dezertoi në Britani për shkaqe ekonomike
 • Zaev: Maqedonia dhe Bullgaria jo vetëm mike, por edhe aleate
 • Sistemet e ngrohjes, kontroll të gjitha shkollave në fundjavë
Gazetta 55Albania
 • FK Kamza: Arbitri na vodhi fitoren e merituar, i njëjti që gjykoi edhe në Kukës, këmbana bie për FSHF-në
 • Rama, me përvojë në divorce, nuk divorcohet dot nga Tahiri  
 • Basha: “Buxheti 2018, një lavatriçe që Rama i ofron botës së krimit”
 • Denoncimi/ Kompania nga Elbasani me 90 tendera, nyje e trafikut të heroinës
 • Deklarata/ Tabaku: Paketa fiskale e qeverisë parashikon vetëm rritje taksash
 • Banka Botërore rrëzon buxhetin e Edvinit: “Përmirësimi i ambientit ekonomik, më i rëndësishëm se investimi në projektin ‘One billion’”
 • Manjani: I kapuri nga krimi po tenton të gjejë alibi për të fshehur kanabizimin
 • Denoncimi/ Në Tiranë çmimi i ujit do bëhet 2.2 herë më shtrenjtë se në Berlin
 • “MIMI–LEAKS”, një faqe e ish-zyrtarëve të Ministrisë së Mbrojtjes po publikon skandalet e ish-ministres Mimi Kodheli
 • Skandal/ Rama-Xhaçkës i arratisen komandot, 4 prej tyre dezertojnë dhe nuk kthehen nga misioni
Balkan WebAlbania
 • Massimo Moratti: Ançeloti është trajneri perfekt për Italinë
 • Këto gjashtë simptoma të dhimbjes së kokës nuk duhet injoruar
 • Zjarr masiv në një ndërtesë 6-katëshe në New York, 100 zjarrfikës në vendngjarje (Video)
 • Ligji për gjuhën shqipe, e zyrtarizon apo vetëm e avancon përdorimin e saj në Maqedoni
 • Shau Kristi Vangjelin dhe e pagoi shtrenjtë, tifozi vlonjat: Policia më…
 • Deputeti i PD viziton nxënësit e helmuar në Bulqizë: Po vijnë ende në spital, nuk ka mjekë
 • Futbollisti shqiptar tek Arsenali: Babanë ma kanë burgosur sllavët, protestonte për të drejtat e tij
 • Çfarë s’u pa në TV/ Shkodra shkelma në stol, tifozët godasin anësorin
 • Kryeministri i vendit afrikan thotë në Beograd se nuk e njohin Kosovë, Pacolli: Je i ri, informohu!
 • Ironia e Berishës: Rama e nisi Tahirin të marrë pjesë në varrimin e Toto Rinës
GazetaexpressKosovo
 • Koalicionet e pabesueshme të partive për balotazh
 • Dalin detaje të reja, ja për çfarë do të përdoreshin 800 mijë eurot e gjetura në makinën e 25 vjeçarit
 • Pacolli: Ushtria do të formohet, Lista Serbe mund të votojë
 • Gratë xhihadiste, shqetësim i shërbimeve sekrete
 • Këta janë nëntë “djelmoshat e mirë” që Reali ka nënshkruar dhe për të cilët e kishte fjalën Simeone
KohaKosovo
  • Molliqaj: Askund në botë s’bëhen dënime vetëm me “dyshime të bazuara”
  • Sekuestrohet drogë me vlerë 100 milionë euro, arrestohen 40 persona
  • Tahiri lë Shqipërinë, udhëton për në Gjermani
  • LDK: Partitë Popullore Evropiane presin fitoren tonë të fuqishme
  • Zidane: Ramos dhe Ronaldo kanë zgjidhur problemin mes vete
  • Laboti i egër shqiptar i nënvlerësuar, e kemi hedhur por ka veti fantastike kuruese
  • Ferrari i Schumacherit shitet në ankand për 6.4 milionë euro
  • Bebe Rexha me dy këngë në Top 10 të iTunes
  • Gashi shpreson që Gjykata e Apelit të jetë më e drejtë
  • Fushata e Nismës në Malishevë sillet rreth Fatmir Limajt
Kosova PressKosovo
 • Sekuestrohet drogë me vlerë 100 milionë euro
 • Katër të vdekur nga përplasja mes një helikopteri dhe një aeroplani
 • ​HRW: Ligji rus për median sulm kundër lirisë së shtypit
 • Gratë xhihadiste, shqetësim i shërbimeve sekrete
 • ​Qosja: Sot në Prishtinë ndodhi një masakër juridike
 • Kociançiq: Mogherini nuk ka lëshuar takimin
 • Zaev viziton Serbinë më 20 nëntor
 • Pacolli: Synojmë statusin e kandidatit për anëtarësim në BE në vitin 2018
 • Universi shënoi Ditën ndërkombëtare të studentëve
 • Thaçi në hapjen e Forumit Ndërkombëtar të Sigurisë në Halifax
Gazeta TribunaKosovo
 • Serbia shqetësohet nga rritja e shqiptarëve në Maqedoni
 • Surdulli: Sistemi shendetesor ne Kamenice ka te meta
 • Surdulli: Do te punojme per cilesine e arsimit
 • Veteranët do shfrytëzojnë parkingun e QKUK-së pa pagesë
 • Gjendja e sigurisë së gazetarëve në Kosovë mbetet shqetësuese
 • Sëmundjen e veshkave mund ta dalloni nga këto shenja
 • Haziri: I kam ndertuar 45 shtepi
 • Arrestohen katër persona për posedim të “Marihuanës” në Prishtinë
 • Selimi: Duhet të jipen pagat jubilare
 • Rajoy: Nëse duhet do të ndërrmarr masat drastike

Pfeil nach oben